אישור עבודה בגובה

 

על פי החוק, כל אדם העולה לעבוד בגובה רב מחויב להחזיק אישור עבודה בגובה. אישור זה ניתן על ידי האגף לבטיחות וגהות במשרד העבודה, ועלייה לגובה בלעדיו יכולה להוביל לסנקציות פליליות, הן על העובד והן על המעסיק.

 

מדוע נדרש אישור עבודה בגובה?

עבודה בגובה היא משימה מסוכנת. רבים מהעוסקים במלאכה אינם מודעים לסכנה האורבת להם בכל פעם שהם עולים לגובה, פשוט מכיוון שהם רגילים למלאכתם. הם מגיעים בכל יום לעבודה, מבצעים את עבודתם וחוזרים הביתה בשלום. עם הזמן מתעמעמת תחושת הסיכון, וכאן מתחילות הבעיות. אישור עבודה בגובה הוא אישור שניתן לאנשים המעוניינים לעבוד בגובה רב, ואשר עברו את כל התהליך הנדרש לשם כך. תהליך זה אינו ארוך ואינו מורכב, ובעצם כולל הדרכה מקצועית על כללי הבטיחות בגובה, האופן בו יש להתנהל בגובה בצורה בטיחותית, האופן בו יש לפעול עם כלי העבודה בכדי למנוע את נפילתם מטה ואמצעי הבטיחות העומדים לרשות העובד בכדי להימנע מנפילה שלו עצמו.

בנוסף להדרכה המקצועית, יש להגיש בקשה רשמית לקבלת אישור עבודה בגובה עידן בגובה –https://govaguide.co.il/ , ואם אין מניעה חריגה למתן האישור, יינתן האישור כמבוקש. יחד עם זאת, אישור זה הוא אינו לכל החיים, ועל מנת לשמור אותו יש לעבור ריענון תקופתי. הסיבה לכך כאמור היא ההרגל אותו מסגלים לעצמם עובדים בגובה רב, והנטייה שלהם לחזור ולהתעלם מכללי הבטיחות בכל פעם מחדש. הריענון התקופתי מיועד להפוך את הבטיחות לחלק אינטגרלי מעבודתם ובכך לצמצם ואף למנוע את התאונות בענפים בהם מבוצעות עבודות בגובה כדוגמת ענף הבניין.

 

מי מעניק את האישור?

הנושא של עבודה בגובה מוסדר בישראל באמצעות האגף לבטיחות וגהות במשרד העבודה. בכדי לקבל את האישור המיוחל, מומלץ ליצור קשר עם המשרד או לבקר באתר האינטרנט של משרד העבודה, שם תוכלו לקבל את כל הפרטים הדרושים לכם על מנת להבין כיצד עליכם לפעול בכדי לקבל את האישור.

 

עבודה בגובה היא מסוכנת וזה ידוע לכל. מה שרבים בוחרים להתעלם ממנו הוא הנטייה של עובדים בגובה רב להתעלם מכללי הבטיחות לאורך זמן, כשהם מתרגלים לתנאי העבודה ואינם מקפידים בכללים אלה. אישור עבודה בגובה מיועד לא רק להבטיח שהעובד העולה לגובה קיבל את כל ההכשרה הדרושה לו על מנת לשמור על בטחונו ועל בטחון הסובבים אותו, אלא שהוא גם עובר ריענון תקופתי בכל זמן קצוב, על מנת לשמור על הידע טרי.

השארת תגובה