מזגן לא מקרר- מה התקלות הנפוצות

 

 
הקיץ הישראלי הוא אחד כזה שמחייב אותנו להיות צמודים למזגנים, ללא ספק מזגנים כיום הם לא מותרות אלא פשוט אוויר לנשימה. רכישת מזגנים היא הוצאה לא קטנה ולכן חשוב לשמור על תקינות ואיכות המזגן כך שבמקרה הצורך השימוש בו יהיה יעיל וללא הפרעות. אך מה לעשות כאשר מדובר במוצר חשמלי גם זה יכול לקרות תקלות שלא תלויות בנו והם פתאום המזגן אינו מקרר – בדיוק שאתם חוזרים מהעבודה, קניות או מביאים את הילדים מהגן ורוצים רק להגיע למזגן ולהתקרר ופתאום – אין תגובה והבית חם. המלצה אחת פשוטה היא טרם תחילת הקיץ מומלץ לבדוק את תקינות המזגן ע"י הפעלתו – במידה וקיימת תקלה כל שהיא זה הזמן לקרוא לטכנאי מזגנים.

 

תקלות נפוצות במזגנים

 
אין פה פתרונות קסם ולא נשלוף שפנים מהכובע, ברוב המקרים מדובר על תקלות חוזרות ונשנות ויש לשים לב לכך:
 
מחסור בגז – זוהי אחת התקלות הנפוצות  ביותר שיש המונעת מהמזגן לקרר , לעיתים גז המזגן יכול לצאת החוצה בגלל פגיעה במערכת הצינורות זה יכול להיות בגלל בלאי של צינור, או איטום לא תקין וכ'ו. בגלל שאין גז במערכת זה יכול לשבש את הפעילות של המזגן ובמקום לקרר המזגן רק יעבוד כמו מאוורר. במצב כזה בודקים את כמות הגז ובמקרה הצורך מוסיפים גז ומפעילים את המזגן.


מילוי גז
 
ניקיון גם במזגן- החשיבות של הניקיון אינה מסתכמת רק בסידור החדר או הבית אלא גם בתחום המזגנים כיצד? פילטרים שאינם נקיים ויש עליהם אבק מונעים מהאוויר להיכנס ולקרר. במצבים כאלו פשוט מאד מוציאים את הפילטרים ומנקים אותם כמו שצריך, נותנים להם להתייבש ואז מחזירים אותם למקום. ברוב המקרים זה עובד, אך במקרים שעדיין התקלה ישנה מומלץ להזמין טכנאי מזגנים.


ניקוי מזגן
 
מדחס לא תקין- פה מדובר בתקלה קצת יותר משמעותית והיא המדחס, ברגע שהמדחס אינו תקין אז המזגן אין לו כח לקרר ואין מה שיניע אותו לבצע פעולה זו. במקרים כאלו עדיף להזמין טכנאי מקצועי על מנת שיבצע בדיקה מקיפה ויאשר שאכן מדובר במדחס. לא פעם כאשר מדחס מתקלקל העדיפות לרכישת מזגן חדש היא הנכונה , אבל יש לבדוק את כל הפרטים טרם קבלת ההחלטות הללו.

 
מדחס לא תקין

קצר חשמלי- המזגן הוא יחידה חשמלית , וכאשר ישנה תקלה במערכת החשמל בבית היא יכולה להשפיע גם על המזגן עצמו ולהשבית אותו מפעולה. גם כתוצאה מבלאי המזגן יכולה להיווצר תקלה . 
 

 
 
 
 
 
Coi בניית אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק